cepr-szymbark.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Czym są nasiona kolekcjonerskie? Jak odróżnić odmianę Trainwreck od Mangohaze?

Krzysztof Kalinowski 2022-11-15 0 komentarzy
Czym są nasiona kolekcjonerskie? Jak odróżnić odmianę Trainwreck od Mangohaze?

Nasiona konopi siewnej, indyjskiej oraz dzikiej sprzedawane są wyłącznie jako okazy kolekcjonerskie, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami niedozwolone jest dopuszczanie do ich wysiewu i kiełkowania. Dlatego tak istotne jest stosowanie dobrych, szczelnych pojemników i ograniczanie dostępu światła. Kontakt z wilgocią również jest niewskazany dla utrzymania zdrowego wyglądu ziaren.

Kolekcjonerzy zwykle korzystają z fiolek z koreczkiem, w których okazy są dostarczane. Przezroczyste ścianki ładnie eksponują nasiona, a także chronią zawartość przed uszkodzeniem. Każdy, kto zatem zamierza stać się posiadaczem zbiorów, powinien zaopatrzyć się w takie opakowania. Może też dokonać zakupów w dobrym sklepie z nasionami kolekcjonerskimi, na przykład na stronie growseed.pl.

Co jednak sprawia, że nasiona te mają tak wielu wielbicieli? Przede wszystkim przyciągają spojrzenia. Ich otoczki są z reguły pokryte siecią niepowtarzalnych paseczków i żyłek. Nasiona odmiany Trainwreck są jasnobrązowo-oliwkowe, z brązowymi wyraźnymi, długimi żyłkami i delikatnymi kremowymi paseczkami, a ich otoczka jest matowa. Z kolei ziarna Mangohaze są beżowe, zaś na ich powierzchni rysują się nieregularne, krótkie żyłki różnej grubości. Ta odmiana ma szklistą otoczkę, która jeszcze bardziej podkreśla wybarwienie i wyjątkowe wzory.

Skomentuj wpis