cepr-szymbark.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

DevOps – czym się zajmuje?

Kamila Wysocka 2022-11-24 0 komentarzy
DevOps – czym się zajmuje?

Proces ten jest często opisywany jako współpraca między deweloperami i zespołami operacyjnymi. Istotnym elementem procedury jest automatyzacja, która może być wykorzystywana do wielu celów, w tym do ciągłej integracji, testowania i budowania oprogramowania oraz dostarczania infrastruktury.

Ciągła integracja i implementacja

Jednymi z podstawowych zasad omawianej metodyki są koncepcje związane z ciągłą integracją i implementacją, dzięki w którym można zmniejszyć liczbę zadań zleconych pracownikom, a także uprościć dotychczasowe procesy. Kolejnym atutem jest prostota we wprowadzaniu zmian w produktach informatycznych, co w dzisiejszym świecie jest niemalże nieodzownym etapem. Pozwala bowiem przedsiębiorstwom na szybkie reagowanie na zmiany zachodzące na rynku, w tym przede wszystkim na wymagania klientów.

Gra warta świeczki

Chociaż DevOpswydaje się laikom dość trudną do zrozumienia koncepcją, warto podjąć się jego wdrożenia. Korzyści płynące z zastosowania tej metodyki w organizacji są jasne i dobrze udokumentowane. Firmy, które przyjęły tę metodologię, zauważyły zwiększoną produktywność i mniejszą liczbę błędów w kodzie. Szukając wsparcia ze strony ekspertów, warto skorzystać z oferty, jaką posiada Sii. Podmiot zatrudnia doświadczonych deweloperów, managerów oraz innych specjalistów w zakresie implementacji rozwiązań z dziedziny IT. W razie pytań klienci mogą skorzystać z profesjonalnego wsparcia ze strony przedstawicieli przedsiębiorstwa. Więcej informacji zostało przedstawionych na stronie.

Skomentuj wpis