cepr-szymbark.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

odzysk metali kolorowych

Stefan Wójcik 2019-03-31 0 komentarzy
odzysk metali kolorowych

Takie odpady przemysłowe jak szlamy, osady, zendra walcownicza, pyły, siarczan, katalizatory czy pozostałości po kąpielach galwanicznych kojarzą się przede wszystkim z tym, że trzeba się ich możliwie szybko pozbyć. Tymczasem w wielu przypadkach warto zdecydować się na odzysk – zarówno metali kolorowych, jak i soli metali. Z odpadów można pozyskać między innymi chrom, cynk, nikiel i miedź.

Profesjonalny odzysk metali jest przedmiotem działalności specjalistycznego przedsiębiorstwa ekonycz.pl, które od wielu wyznacza branżowe standardy, oferując znacznie szerszy zakres usług niż większość innych firm w Polsce, które w jakiś sposób partycypują w procesie utylizacji, transportu czy przetwarzania odpadów.

Do realizacji podobnej usługi potrzeba jednak nie tylko doświadczenia, ale przede wszystkim wykształcenia i know-how kadr na każdym szczeblu. Warto podkreślić, że ta jedna firma dysponuje flotą samochodów dostosowanych do niebezpiecznych transportów, a także zaawansowanym laboratorium fizyczno-chemicznym.

Pierwszym krokiem do przetwarzania odpadów pod kątem metali kolorowych czy soli metali jest ich analiza. Dopiero wtedy można dostosować optymalne parametry transportu i zdecydować się na określone procedury. Wszystko odbywa się w warunkach stuprocentowego profesjonalizmu – od pierwszego do ostatniego etapu. Efekt? Ochrona środowiska, korzyści materialne, pozytywny przykład dla innych firm wytwarzających spore ilości odpadów przemysłowych. Ponieważ cennik jest ustalany indywidualnie, warto skontaktować się w celu ustalenia szczegółów i zakresu współpracy. Śmieci same nie znikną! Trzeba się nimi zająć.

Skomentuj wpis