cepr-szymbark.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Sucha karma dla kota - z jakiej strony zamawiać?

Stefan Wójcik 2023-03-26 0 komentarzy
Sucha karma dla kota - z jakiej strony zamawiać?

Koty to zwierzęta mięsożerne, które potrzebują wysokojakościowego jedzenia, zmniejszającego ryzyko niedoborów poszczególnych witamin czy składników mineralnych. Niektórzy właściciele czworonogów komponują mieszanki na własną rękę, jednak wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowej karmy. W sklepach dostępne są między innymi puszki i saszetki z półpłynną zawartością oraz opakowania z pokarmem suchym. Przyjmuje ona postać niewielkich granulek, składających się z mięsa, warzyw i innych składników.

Niezwykle ważna jest jakość jedzenia podawanego kotom, dlatego jego zakup warto dokładnie przemyśleć. Innymi słowy, nie należy kierować się wyłącznie ceną, ponieważ ważniejszy jest skład. Na pierwszym miejscu powinno znajdować się mięso, przykładowo z kaczki, indyka czy kurczaka, natomiast na drugim – warzywa. Zazwyczaj jest to marchewka, kukurydza, dynia, pietruszka lub buraki, będące bogactwem błonnika, chroniącego przed problemami trawiennymi.

Dziś nie trzeba udawać się do sklepów zoologicznych, by móc nabywać wysokojakościowe produkty. Można ją zamówić bez wychodzenia z domu, przykładowo na witrynie sklep.acana.com.pl. Jest to adres przedsiębiorstwa z szerokim asortymentem produktowym, na który składa się między innymi sucha karma dla kota, dostępna w opakowaniach o różnej wielkości. Firma kieruje ofertę do właścicieli dorosłych pupili oraz kilkutygodniowych lub kilkumiesięcznych kociąt. Proponuje także jedzenie dla czworonogów otyłych, po przebytej kastracji lub sterylizacji, mających problemy trawienne oraz kocich seniorów.

Skomentuj wpis